A hagyományos tojásfestés titka, avagy a tojásíróka használata

A  hagyományos tojásfestés titka, avagy a tojásíróka használata
Húsvét a mozgó ünnepek közé tartozik, idén április 1-jére és 2-ára esik. A legrégebbi és az egyik legjelentősebb keresztény ünnep Jézus Krisztus feltámadását ünnepeli. A Húsvét zárja le a nagyböjtöt, vagyis a keresztény vallás és hagyományok szerint ilyenkor lehet először húst enni.

Húsvétvasárnap a szentmisék és istentiszteletek, illetve az ételszentelés napja. Húsvéthétfőn a legelterjedtebb népszokás és hagyomány a fiúk részéről a locsolkodás, a lányok feladata pedig a hímes, piros tojások ajándékozása.

Rengeteg technika létezik a tojások díszítésére, de mi szeretnénk kiemelni az egyik kedvencünket, a hagyományos tojásírást. Gyönyörű, részletgazdag tojásokat készíthetünk, különösebb kézügyesség nélkül. Ehhez a technikához mindenképpen szükségünk van egy írókára, mécsesre/gyertyára, tojásfestékre és természetesen főtt tojásokra.

  • Gyújtsuk meg a mécsest vagy gyertyát és várjunk egy kicsit, míg elkezd csöpögni a viasz.
  • A gyertya lángjánál melegítsük meg az íróka fejét vízszintesen tartva, majd óvatosan mártsuk bele az írókánkat az olvadt viaszba és már rajzolhatunk is!
  • Az írókát érdemes úgy fogni, mint egy ceruzát, és először a függőleges és vízszintes osztóköröket rajzoljuk meg. Ezután a kiválasztott mintát követve vigyük fel a többi motívumot.
  • Ha kidolgoztuk a mintákat, jöhet a festés! Nagyon fontos, hogy csak visszahűtött tojásfestéket használhatunk, hiszen a meleg festőlében leolvadna a viasz a tojásokról.
  • Festés után töröljük szárazra a tojást, majd tartsuk láng fölé, olvasszuk meg a viaszt és puha ruhával töröljük le a tojásról.

Ha idén Te is szívesen kipróbálnád a tojásírás technikáját, ide kattintva webáruházunkban akciósan megvásárolhatod a tojásírókát!  smiley

Mutatunk a kedvenc mintáink közül néhányat: